Końcówki polerskie dremela

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Ten asortyment Dremela służy do wykańczania i ewentualnie satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, zwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają państwo do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.


Pierwszy zbiór to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Idealne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki wykańczającej miedzi i jej stopów, stali gatunkowej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkla, fajansu i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Jako że są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić za często ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.


Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny łowiecek na hali o średniej gęstości. Bardzo dobry do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się dodatkowo do wygładzania twardych gatunków drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej powierzchni zrobić piękne lustro.


Kolejna grupa to szczotki polerskie. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie rysują one powierzchni, bo są bardziej miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Rezultat jest nadzwyczaj ciekawy warto spróbować.