Materiały ścierne - produkty

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

 

Optymalny proces produkcji zapewnia doskonałą obróbkę powierzchni. Dzięki innowacyjnym technologiom firmy Bosch uzyskuje się artykuły spełniające wysokie wymagania użytkowników z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) gwarantuje stałą i wysoką jakość taśm szlifierskich oraz doskonałą jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to bardzo ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, zatem połączenia taśm muszą być dobrane zależnie od zastosowań taśmy oraz specyfice konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch zapewnia:

 

  1. Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia
  2. Bardzo dokładny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju
  3. Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm
  4. Wysoką stabilność i odporność na zerwanie zapewniają długą żywotność
  5. Wyjątkowy proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie dokładnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz idealnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:
  6. Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)
  7. Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą wydajność systemu odsysania pyłu
  8. Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni


    W celu zapobiegania samoistnemu wypadaniu ziaren w trakcie szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Materiały ścierne osiągają dzięki temu wyjątkową elastyczność. Właściwość ta jest niebywale ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach.

 


   Ostatnimi czasy pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Ma ono zdolnoś do tzw. samoostrzenia, sprawia to że tarcze te przeznaczone są do pracy przemysłowej o dużym natężeniu robót. Innowacyjne jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają dużo lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.