Art. Ścierne Bosch cz. 3

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

    Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

 

    Optymalny proces produkcji zapewnia doskonałą obróbkę powierzchni. Dzięki innowacyjnym technologiom firmy Bosch uzyskuje się artykuły spełniające wysokie wymagania użytkowników z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) gwarantuje stałą i wysoką jakość taśm bezkońcowych oraz doskonałą jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to bardzo ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, zatem połączenia taśm muszą być dobrane zależnie od zastosowań taśmy oraz specyfice konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch zapewnia:


>Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia


>Bardzo dokładny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju


>Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm


>Wysoką stabilność i odporność na zerwanie zapewniają długą żywotność

 

pas bezkońcowy do metalu


    Wyjątkowy proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie dokładnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz idealnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:


>Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)


>Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą wydajność systemu odsysania pyłu


>Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni

W celu zapobiegania samoistnemu wypadaniu ziaren w trakcie szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Materiały ścierne osiągają dzięki temu wyjątkową elastyczność. Właściwość ta jest niebywale ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach.


    Ostatnimi czasy pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Ma ono zdolnoś do tzw. samoostrzenia, sprawia to że tarcze te przeznaczone są do pracy przemysłowej o dużym natężeniu robót. Innowacyjne jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają dużo lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.